shahrdarbashim.ir

کد خبر: ۲۸۹
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران خبر داد:
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از اجرای طرحی موسوم به «شاتل سرویس» در شبکه تاکسیرانی تهران خبر داد.
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۰ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۲
پ

به گزارش شهردار به نقل از ایسنا، مهدی وحدت کار، با اعلام خبر اجرای طرحی تحت عنوان " شاتل سرویس" آنهم برای نخستین بار در ناوگان تاکسیرانی تهران، گفت: پروژه شاتل سرویس خدمت جدیدی در شهر تهران است که با بهره گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات و استفاده از ظرفیت ۶۳۰ ون، با هدف افزایش راندمان ناوگان تاکسیرانی و کیفیت سفر و همچنین کاهش ازدحام مسافر در سطح معابر شهری انجام می‌شود.

وی در مورد جزئیات «شاتل سرویس» با تاکید بر اینکه این سرویس باعث ایجاد اعتماد در شهروندان می‌شود، افزود: این سرویس به مسئله در دسترس بودن ناوگان در ساعات مختلف به خصوص پیک و رفع نگرانی در خصوص هزینه‌های سفر، کمک می‌کند.

وحدت کار با بیان اینکه «شاتل سرویس» با استفاده از بستر فناوری‌های نوین، به برنامه ریزی و توزیع زمان و مکان سفر‌های شهروندان تهرانی موجب کاهش سفر‌های تک سرنشین و کاهش ترافیک شهری و صرفه جویی در مصرف سوخت می‌شود، تصریح کرد: قطعا کاهش ترافیک بر کاهش آلایندگی هوا نقش موثری دارد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در مورد نحوه کار «شاتل سرویس» افزود: در شاتل سرویس با استفاده از اپلیکیشن موبایل و بستر وب امکان خرید بلیت آنلاین و اعتباری در مسیر‌های مختلف تعریف شده و پرداخت از طریق درگاه اینترنتی یا کیف پول شهروندی امکان پذیر خواهد بود.

وی با بیان اینکه مسیر‌ها بر مبنای درخواست‌های سفر شهروندان تعریف و اصلاح می‌شود، گفت: مسافر پس از خرید بلیت به ایستگاه تعریف شده مراجعه کرده و با ارائه QR کد به راننده، سفر را آغاز می‌کند و راننده نیز با اسکن بلیت و زدن پایان سفر در اپلیکیشن موبایل مبالغ را دریافت می‌کند.

وحدت کار در مورد زمان اجرای این طرح با تاکید بر اینکه به محض تحویل ۶۳۰ ون این طرح اجرایی می‌شود، اظهار کرد: در هر دو آپ مسافر و راننده که بر مبنای موقعیت مکانی می‌باشد امکان رویت موقعیت خودرو وجود خواهد داشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
دیگر حوزه ها