shahrdarbashim.ir

کد خبر: ۲۹۴
شهردار منطقه ۱۹ تهران گفت: بخشی از بزرگراه آزادگان فرو ریخته و هر لحظه ممکن است فاجعه ملی رخ دهد.
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۸ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۲
پ

به گزارش شهردار، مهدی پیرهادی عضو شورای شهر تهران، صبح سه شنبه در نطق پیش از دستور خود با اشاره به بازدید اخیرش از منطقه ۱۹ تهران گفت: سرانه فضای سبز در برخی بخش‌های این منطقه مناسب است؛ اما در ناحیه ۲ و ۳ منطقه ۱۹ این سرانه محدود است و یکی از نکات و مشکلات این منطقه وجود گود پرخطر تعاونی مسکن یاس است که از قضا این گود در اختیار شهرداری تهران قرار دارد و باید قبلاً تعیین تکلیف می‌شد؛ اما نشده و حالا شهرداری باید برنامه خود را در این خصوص اعلام کند.

وی با بیان اینکه زمین‌های خلازیر در مالکیت اوقاف است و برای ساماندهی این زمین‌ها نیازمند همکاری این سازمان هستیم، تصریح کرد: آلودگی هوا در خلازیر به دلیل سوزاندن زباله بالاست و همچنین شاهد تردد حیوانات موذی و سگ‌های ولگرد هستیم که باید رسیدگی شود.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به راه‌اندازی تصفیه خانه‌ای به وسعت ۱۰ هزار متر در این منطقه گفت: فاز ۲ برای این تصفیه خانه پیش بینی شده و امیدواریم به محض افتتاح فاز یک ساخت این مهم آغاز شود.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از عرصه بوستان ولایت رها شده است و باید سریع‌تر نسبت به تکمیل پروژه اقدام شود، گفت: مشکل فاضلاب در برخی محلات منطقه مردم محله را عصبی کرده که باید بررسی شود.

تورج فرهادی شهرداری منطقه ۱۹ نیز با بیان اینکه فاز یک تصفیه خانه فاضلاب منطقه آماده افتتاح است، گفت: فرونشست در منطقه و وجود آب‌های سطحی مشکلات زیادی را در محدوده ایجاد کرده و ناچاریم که سریعاً پیمانکار بگیریم و اقداماتی را آغاز کنیم و از شورا می‌خواهیم که ما را در سپری کردن مشکلات اداری پشتیبانی کند.

وی با بیان اینکه بخشی از بزرگراه آزادگان فرو ریخته و هر لحظه ممکن است فاجعه ملی رخ دهد، تصریح کرد: اگر این اتفاق رخ دهد بخش عمده حمل و نقل با بحران مواجه می‌شود؛ لذا درخواست ما این است که به ما مجوز دهید تا پیمانکار بگیریم.

فرهادی با اشاره به فرونشست ۳۰ سانتی متری در منطقه گفت: آب‌های سطحی و زیرزمینی باید مدیریت شود و در همین زمینه به تصفیه خانه احتیاج داریم.

وی با اشاره به نفوذ فاضلاب در مراکز تجاری و نارضایتی مردم از این مسئله گفت: مردم از این مسئله عصبانی هستند و باید به ما کمک کنید که از این مسئله عبور کنیم.

شهردار منطقه ۱۹ با بیان اینکه مشکلات در خصوص اراضی وقفی به راحتی حل نمی‌شود و افراد برای فرار از قانون ساخت و ساز غیر مجاز انجام می‌دهند، گفت: در ۲۴۰۰ هکتار وسعت منطقه مشکلی در خصوص ساخت و ساز نداریم، اما در ۱۰۰ هکتار آن ساخت و ساز غیر مجاز انجام می‌شود.

منبع: مهر

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
دیگر حوزه ها