shahrdarbashim.ir

کد خبر: ۳۰۷
شهردار سنندج گفت: کار مطالعاتی ۲۴ پروژه از جمله تله‌کابین با سرمایه‌گذاری ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان انجام شده است.
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۵ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۲
پ

به گزارش شهردار به نقل از تسنیم، سیدانور رشیدی امشب در مراسم افتتاحیه هفته سنه (سنندج) که با حضور پرشور مردم در عمارت آصف خانه کرد این شهر برگزار شد، اظهار داشت: ۶ اردیبهشت روز سنه امکانی فراهم کرد که مردم فرهنگی این شهر خلاق موسیقی جهان دقایقی را گرد هم جمع شوند.

وی گفت: قدمت شهر سنندج و بنا‌ها و محلات آن از یک سو و وجود مفاخر و هنرمندان و بزرگان این دیار موجب شده سنندج در طول تاریخ هدف گردشگران باشد.

شهردار سنندج با بیان اینکه خدمت‌گذار مردم بودن را بهترین لقب برای خود می‌دانیم، گفت: به عنوان شهردار سنندج در مسیر خدمت به مردم این شهر با تمام توان تلاش خواهیم کرد تا شاهد شهری آبادتر و توسعه یافته‌تر از تمام لحاظ باشیم.

وی افزود: سنندج نه تنها برای شهروندان آن بلکه برای همه کرد‌ها در داخل و خارج از مرز‌های کشور عزیز است و عزت و سربلندی آن موجب خرسندی آن‌ها می‌شود.

رشیدی خاطرنشان کرد: وجود جاذبه‌های گردشگری طبیعی بکر، تاریخی، فرهنگی و مردمانی اصیل و هنرمند در این دیار موجب شده که سنندج همواره مورد استقبال و مقصد گردشگران زیادی از داخل و خارج کشور در ایام مختلف سال باشد.

وی با بیان اینکه سنندج شهر فرهنگ و هنر برای تک تک ما عزیز است و تلاش در مسیر اعتلای آن را وظیفه و تکلیف می‌دانیم، افزود: از این تریبون از طرف خود و خانواده بزرگ شهرداری این قول را به مردم فرهنگی و هنرمند و هنردوست این دیار داده که به صورت شبانه‌روز و با بهره‌گیری از هر آنچه در توان داریم در مسیر سربلندی سنندج و انجام خدمت‌گزاری ماندگار در آن تلاش کنیم.

شهردار سنندج با تاکید بر اینکه برای سربلندی هر چه بیشتر این شهر از تمام وجود مایه می‌گذاریم، اذعان کرد: اتفاقات بسیاری خوبی در مسیر اجرای پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری در این شهر در سالجاری کلید می‌خورد.

وی بیان کرد: ثبت جهانی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی جهان و پیوستن دیار آوا‌ها و نوا‌ها به شبکه شهر‌های خلاق یونسکو در زمینه موسیقی، کسب عنوان پایتخت کتاب ایران، دارنده پایتخت دف جهان و انتخاب آن به عنوان پایتخت نوروز جهان از اقدامات ماندگاری است که با همت شهرداری و شورای شهر سنندج صورت گرفته و در معرفی و جهانی‌شدن بیشتر این دیار نقش بسزایی داشته است.

شهردار سنندج با عنوان اینکه ۳۰ برنامه شاخص و متنوعی همزمان با هفته سنه تدوین و برگزار می‌شود، افزود: برپایی نمایشگاه خوشنویسی در نگارخانه ارشاد، برپایی نمایشگاه کتاب در بوستان کتاب، برپایی نمایشگاه صنایع دستی در عمارت آصف، اجرای گروه موسیقی فولکلور سنندج و اجرای موسیقی کلاسیک و پاپ، اجرای چندین گروه تئاتر خیابانی به مدت یک هفته در پارک شانو و پیاده راه فردوسی، برپایی نمایشگاه و برگزاری اولین جشنواره عکاسی با موضوع هفته فرهنگی نگارخانه سوره، برپایی کارگاه و نمایشگاه نقاشی در عمارت آصف، برگزاری مراسم اختتامیه قرآنی سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی و همایش پیاده‌روی خانوادگی از پارک کودک به مقصد میدان گاز، برگزاری مسابقات کشتی پهلوانی در پارک شهدای ۲۸ دی از دیگر برنامه‌های شاخص این هفته در سنندج است.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک همایش بزرگ برای جذب سرمایه‌گذار در شهر سنندج برگزار خواهد شد، گفت: کار مطالعاتی ۲۴ پروژه سرمایه با حجم سرمایه‌گذاری بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان که نمونه آن تله کابین سنندج است انجام شده و برخی از آن‌ها در سال‌جاری کلید خواهد خورد.

به گفته رشیدی، پروژه سرمایه‌گذاری چند هزار میلیاردی را در نقاط مختلف شهر سنندج تعریف کرده‌ایم که اجرای هر کدام از آن‌ها تحول قابل توجهی در حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری در این شهر ایجاد خواهد کرد.

وی از راه‌اندازی دهکده سلامت به عنوان یکی از برنامه‌های مهم شهرداری سنندج در این دوره مدیریتی نام برد و اضافه کرد: در راستای پاسخگویی به مطالبات مردم در حوزه بهسازی معابر و خیابان‌ها نهضت آسفالت در شهر سنندج اتفاق می‌افتد.

شهردار سنندج اذعان کرد: در همین راستا بیش از ۵۰۰ هزار متر مربع از خیابان‌ها و معابر شهر با اختصاص اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان آسفالت و بهسازی خواهد شد.

وی از توسعه سرانه فضای سبز به عنوان دیگر اولویت در شهرداری سنندج یاد کرد و افزود: ۱۴۳ هکتار پارک و فضای سبز در بازده زمانی دو ساله به سرانه فضای سبز موجود اضافه خواهد شد.

رشیدی با تاکید بر اینکه عدالت محوری در تعریف و اجرای پروژه‌ها را ملاک اصلی در تعریف و اجرای برنامه‌ها و پروژه‌های شهرداری قرار داده‌ایم، گفت: در راستای ساماندهی قبرستان‌های قدیمی و پارک‌هایی که بعضا به محل تجمع معتادین تبدیل شده توافق‌های خاصی با اوقاف انجام داده‌ایم.

وی اظهار کرد: اجرا و عملیاتی کردن مرکز نگهداری معتادان متجاهر کمپ ماده ۱۶ از دیگر اتفاقات بسیار خوبی بوده که در شهر سنندج صورت گرفته و در حال حاضر بیش از ۲۰۰ نفر از معتادین متجاهر که از دیدگاه ما بیمار و نیاز به حمایت دارند در این مکان فرایند درمان و بهبودی و در ادامه توانمندسازی را طی می‌کنند.

شهردار سنندج با بیان اینکه با تمام وجود دغدغه رفع مشکلات و توسعه شهر را داریم و در این راستا الز تمام ظرفیت‌های استفاده خواهیم کرد، گفت: تمام کمیسیون‌های شورا شهر در کنار هم فعال دغدغه شهر را دارند و دنبال اتفاقات خوبی در حوزه‌های مختلف در این شهر هستند.

وی بیان کرد: شورا در کمال اتحاد و آرامش از برنامه‌های شهرداری حمایت کرده و همین همدلی و همراهی بین اعضای شورای شهر و مدیریت شهرداری موجب شده در سال گذشته شاهد اتفاقات خوبی در بخش‌های مختلف و تحقق اهداف و برنامه‌ها باشیم.

رشیدی در ادامه با اشاره به اینکه ۳ ابر پروژه در شهر سنندج به زودی کلید خواهد خورد، اذعان کرد: شهرداری سنندج با حمایت و همراهی اعضای شورای اسلامی شهر ۳ پروژه بزرگ عمرانی شامل طرح تعریض پل قشلاق، احداث تقاطع غیرهمسطح میدان محمدی و ورودی نایسر تعریف و اجرایی می‌کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
دیگر حوزه ها