shahrdarbashim.ir

کد خبر: ۳۱۱
معاون شهردار تهران گفت: به‌طور متوسط هر ۱۶ ساعت یک نفر در جریان حوادث و سوانح ترافیکی پایتخت، کشته و هر ۲۴ ساعت ۴۵ نفر مجروح و مصدوم می‌شوند.
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۲ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۲
پ

به گزارش شهردار، جلال بهرامی معاون شهردار تهران همزمان با برنامه هفتم اردیبهشت روز حمل نقل عمومی گفت: به‌طور متوسط هر ۱۶ ساعت یک نفر در جریان حوادث و سوانح ترافیکی پایتخت، کشته و هر ۲۴ ساعت ۴۵ نفر مجروح و مصدوم می‌شوند. از هر ده نفری که در تصادفات تهران جان می‌بازند، ۴ نفر عابران پیاده و ۴ نفر راکبان موتورسیکلت هستند، ضمن این‌که به‌طور متوسط از هر ۵ نفری که در تصادفات آسیب می‌بینند، یک نفر آن‌ها برای همیشه خانه‌نشین یا ویلچرنشین می‌شود.

وی از موضوع آسیب‌های جانی و مالی که در جریان تصادفات به شهر و شهروندان وارد می‌شود به عنوان یک دغدغه بزرگ شهری نام برد که در ابعادی به‌مراتب بزرگ‌تر به عنوان دغدغه‌ای ملی در سطح کشور نیز شاهد آن هستیم، گفت: دل‌مشغولی‌های کلان، نیازمند نگاه و توجه کلان هستند و یکی از راهکار‌های کاهش تصادفات و فوتی‌های ناشی از آن، توجه ویژه به توسعه حمل‌ونقل عمومی است که علاوه بر آثار و نتایج مثبتی که در خدمات‌رسانی به شهروندان دارد، می‌تواند در کاستن از آمار تصادفات و کشته‌های آن نیز مؤثر باشد.
بهرامی با اعلام این‌که تعداد تصادفات روزانه تهران بالغ بر ۱۷۰۰ فقره است که تقریباً نیمی از این تصادفات به دلیل بی‌توجهی به جلو و نزدیک به نیمی از آن‌ها نیز در ساعات شب و تاریکی هوا به وقوع می‌پیوندد، افزود: به‌طور متوسط در هر شبانه‌روز، ۳ تصادف فوتی و ۶۸ تصادف جرحی در پایتخت اتفاق می‌افتد و از ۹۳۰ نقطه حادثه‌خیز تهران، نسبت‌به اصلاح ۴۲۵ نقطه اقدام شده و تصحیح نقاط باقی‌مانده را نیز در دستور کار قرار داده‌ایم.
معاون شهردار تهران در خاتمه با استناد به آیه شریفه ۳۲ سوره مبارکه مائده، مبنی بر اینکه هر کس جان یک انسان را از مرگ نجات دهد، مثل آن است که جان همه انسان‌ها را نجات داده است، گفت: حفظ جان انسان و کاهش حتی یک نفر از میزان جان‌باختگان در تصادفات رانندگی از ارزش بالایی برخوردار است و مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل و ترافیک این موضوع را به عنوان یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین اولویت‌های خود در دستور کار قرار داده است.

منبع: فارس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
دیگر حوزه ها