shahrdarbashim.ir

کد خبر: ۳۲۷
رئیس‌جمهور گفت: شورا‌ها می‌توانند کمک بسیاری به دولت بکنند و برای پیشرفت امور پای کار باشند.
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۳ - ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۲
پ

به گزارش شهرىار سیدابراهیم رئیسی در همایش ملی روز شورا‌ها اظهار کرد: شورا‌ها با کمک نخبگان می‌توانند نظام مسائل شهر‌ها و روستا‌ها را تعریف کنند. شورا‌ها می‌توانند دغدغه‌های مردم را شناسایی کنند، شورا‌ها بررسی کنند که هر شهر و روستا چه ظرفیت و چه مشکلاتی دارند.

وی یادآور شد: شورا‌ها می‌توانند کمک بسیاری به دولت کنند و برای پیشرفت امور پای کار باشند.

رئیس‌جمهور تأکید کرد: مجلس جایگاه خودش را در قانون‌گذاری دارد، اما این شورا‌ها هستند که زمینه ایجاد قانون را فراهم می‌کنند.

رئیسی افزود: شورا‌ها در کشور ما هم مبنای قرآنی و هم مبنای قانونی دارد. در قانون اساسی نگاه به خرد جمعی، پایه‌واساس امور است تا کار‌ها با تدبیر پیش رود.

وی یادآور شد: تحقق عینی و عملی شورا‌ها با توجه به باوری که در نظام جمهوری اسلامی وجود دارد، هم امام و هم رهبری این نظر را داشتند و دارند که باید به مردم، مشارکت مردم و حضور مردم در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی توجه کرد.

رئیس جمهور تاکید کرد: یکی از جلوه‌های روشن برای مشارکت و حضور مردم شوراهاست.

رئیسی ادامه داد: گزارشات به دست من می‌رسد، اما اینکه شخص رئیس‌جمهور به مناطق مختلف برود چیز دیگری است. در خوزستان زمینه فعال‌سازی اقتصاد گردشگری که موجب حفظ محیط‌زیست و اشتغال جوانان شود را داریم.

وی ادامه داد: اقتصاد گردشگری، دریایی و اقتصاد روستایی باید تقویت شوند تا اهالی روستا محل زندگی خود را ترک نکنند. در روستا‌ها امکانات وجود دارد، اما باید اقتصاد روستا برای روستایی صرف کند. باید آینده کشاورزی روستانشین تضمین شود و کشاورزی او قابل پیش‌بینی باشد و خرید محصول او تضمین شود. اگر چنین شود چرا روستایی باید مهاجرت کند و به حاشیه شهر‌ها بیاید؟

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
دیگر حوزه ها