shahrdarbashim.ir

کد خبر: ۳۲۹
مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: مجموع ناوگان حمل و نقل شهرداری برای این قشر به ۶۲ دستگاه افزایش یافت.
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۷ - ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۲
پ

به گزارش شهردار به نقل از مهر، حمید صاحب مدیرکل سلامت شهرداری تهران در هفدهمین گردهمایی بزرگ افراد دارای معلولیت شهر تهران گفت: توجه به افزایش حضور افراد دارای معلولیت و بسترسازی برای مشارکت فعالانه این قشر در برنامه‌های شهری از جمله رویکرد‌های شهرداری در برگزاری چنین برنامه‌هایی است.

حمید صاحب با بیان اینکه افراد دارای معلولیت نیاز‌هایی دارند که باید به آن پاسخ داده شود بیان کرد: موضوع تردد معلولان در شهر مورد توجه شهرداری بوده است و از گذشته اختصاص خودروی مناسب سازی شده برای تردد افراد دارای معلولیت اختصاص داده شده است.

وی اضافه کرد: در سال گذشته با حمایت شهردار تهران ۲۰ دستگاه خودروی مناسب سازی شده به ناوگان حمل و نقل افراد دارای معلولیت در شهرداری افزوده شده که با اختصاص این خودروها، مجموع ناوگان حمل و نقل شهرداری برای این قشر به ۶۲ دستگاه افزایش یافت.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران اضافه کرد: رایزنی‌هایی با متولیان یک شرکت تاکسی اینترنتی انجام شده است که در صورت تأمین اعتبار، این شرکت به افراد دارای معلولیت تا ۸ سرویس رایگان یا ارزان قیمت در هر ماه خدمات ارائه کند.

صاحب با اشاره به برگزاری جشن لبخند و حضور گسترده افراد دارای معلولیت و خانواده آنان گفت: برپایی گردهمایی در جامعه افراد دارای معلولیت در شهر تهران فرصتی برای یک دورهمی دوستانه و صمیمی برای تقویت استعداد‌ها و افزایش روحیه این قشر از جامعه است حضور افراد دارای معلولیت در این محافل و نشست‌ها علاوه بر حضور اجتماعی، عاملی برای افزایش احساس تعلق خاطر آن‌ها به عنوان گروهی از شهروندان به شهر خواهد شد.

در هفدهمین گردهمایی افراد دارای معلولیت برنامه‌های شاد هنری، مسابقات فرهنگی، ورزشی، شامل پرتاب دارت، طناب کشی، فوتبال دستی، تنیس روی میز، مچ‌اندازی، شطرنج و نیز غرفه‌های ارائه خدمات مشاوره کسب و کار و صدور مجوز مشاغل خانگی ویژه افراد دارای معلولیت و مشاوره حقوقی اجرا شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
دیگر حوزه ها