shahrdarbashim.ir

کد خبر: ۴۱۰
با توجه به اتمام حکم مسئولیت برخی از شهرداران مناطق، مدیران و روسای شرکت‌ها و سازمان‌های زیر مجموعه شهرداری تهران، احتمال دارد تغییراتی در بدنه شهرداری تهران طی هفته‌های آتی صورت بگیرد.
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۴ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
پ

به گزارش شهردار به نقل از تسنیم؛ علیرضا زاکانی در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ با آرای منتخبین شورای ششم تهران به عنوان شهردار تهران انتخاب شد و در ادامه نیز شهردار تهران تاریخ ۸ مهرماه ۱۴۰۰ نسبت به انتصابات خود در بدنه شهرداری تهران اقدام کرد.

شهردار تهران در این دوره از مدیریت شهری حساسیت ویژه‌ای را برای انتخاب شهرداران مناطق، نواحی، معاونان، روسای شرکت‌ها و سازمان‌ها داشته است و در این مسیر احکام یکساله‌ای را برای همکاران خود در شهرداری تهران صادر کرده است.

در ادامه فعالیت این دوره از مدیریت شهری تهران، زاکانی؛ شهردار تهران در سال ۱۴۰۱ و پس از اتمام مسئولیت برخی از همکارانش در شهرداری تهران در طول یکسال، برخی از آن‌ها را برکنار و حکم تعدادی از آن را تمدید کرد.

مهدی چمران؛ رئیس شورای شهر تهران ۶ مهرماه ۱۴۰۱ با اشاره به تغییرات صورت گرفته در معاونت‌های شهرداری تهران اعلام کرد: انتظار این تغییر و تحولات را در شهرداری تهران داشتیم و قاعدتا با این تغییرات شاهد اتفاقاتی در فرایند خدمت‌رسانی خواهیم بود.

وی با اشاره به حضور نیرو‌های جدید به عنوان معاون‌های جدید شهردار تهران گفت: برخی از این افراد از داخل مجموعه و برخی از خارج از مجموعه شهرداری انتخاب شده‌اند و قاعدتا باید شاهد تحرک بیشتری در مجموعه شهرداری باشیم.

چمران در پاسخ به این پرسش که آیا زاکانی شهردار تهران در خصوص چینش و انتخاب معاونان جدید پس از یک سال با شورای شهر تهران و شخص ریاست شورا مشورت داشته است یا خیر گفت: به هر حال مشورت‌هایی در این زمینه بوده است.

حال با نزدیک شدن به اتمام حکم مسئولیت برخی مدیران، معاونین و... شهردار تهران، شاید باز هم شاهد تغییر برخی از مدیران شهری باشیم البته ناگفته نماند که پیش از اتمام مسولیت برخی از مدیران و معاون شهردار تهران برکنار و جای خود را به افراد جدیدی دادند.

مجید باقری؛ معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران با اشاره به روند انتصابات در شهرداری تهران گفت: ارزیابی برای انتخاب و صدور حکم مدیران و شهرداران هنوز آغاز نشده و در دستور کار نیست و گمانه زنی‌ها باعث کند شدن روند پرشتاب فعالیت در مناطق می‌شود.

باقری تأکید کرد: وقتی دوره یک ساله به اتمام برسد ارزیابی شاخص‌ها آغاز خواهد شد؛ کارنامه عملکرد ۱۲۴ شهردار ناحیه صادر شده و ارزیابی‌ها در حال انجام است؛ بنابراین همه با قدرت در جایگاه خود مشغول به کار هستند.

وی با بیان اینکه برای معاونت فنی بررسی‌ها در حال انجام است، تصریح کرد: در کم‌حاشیه‌ترین شرایط ممکن، معاون فنی انتخاب خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران با بیان اینکه در صدور کارنامه عملکرد ۸۰ شاخص در بخش سامانه ۱۳۷ و نظارت مردمی، هفت شاخص ارزیابی عملکرد فردی و ۷۵ شاخص عملکرد نگهداشت در معاونت‌ها وجود دارد، گفت: سال گذشته ۳۲ شهردار ناحیه جابجا شده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
دیگر حوزه ها