shahrdarbashim.ir

کد خبر: ۴۴۲
رئیس‌ جمهور سابق آمریکا در واکنش به گزارش‌ها درباره فایل صوتی از وی که در آن به نگهداری اسناد محرمانه بعد از خروج از کاخ سفید اشاره می‌کند، ابراز بی‌اطلاعی کرد.
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۴ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
پ

به گزارش شهردار به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا پنجشنبه درباره صوتی که از وی منتشر شده و گفته می‌شود در آن درباره یک سند حساس نظامی که از کاخ سفید برده صحبت می‌کند، ابراز بی‌اطلاعی کرد.

رسانه‌های آمریکایی سی‌ان‌ان و نیویورک تایمز چهارشنبه گزارش دادند دادستان‌های فدرال این نوار را در تحقیقات جاری درباره پرونده مرتبط با کشف اسناد دولتی در عمارت ترامپ در فلوریدا، یافته‌اند.

این نوار در جریان نشست ژوئیه ۲۰۲۱ در نیوجرسی ضبط شده و شامل صدای ترامپ است که درباره سندی حرف می‌زند که به گفته او مربوط به «حمله احتمالی به ایران» است. در جریان این مکالمه ترامپ می‌گوید می‌داند این سند محرمانه است.

«شان هانیتی» خبرنگار «فاکس نیوز» از او درباره این گزارش‌ها می‌پرسد، ترامپ جواب می‌دهد چیزی درباره آن‌ها نمی‌داند و از خود دفاع می‌کند.

او با تکرار این ادعا که می‌توانسته هر چیزی می‌خواسته را تحت اختیارات ریاست‌جمهوری از طبقه‌بندی خارج کند، گفت: چیزی درباره آن نمی‌دانم. هیچ اشتباهی انجام نشده است. هیچ چیز.

وجود این نوار می‌تواند ادعا‌های ترامپ مبنی برای این که هر چیزی که از کاخ سفید به عمارت خود در فلوریدا برده بود، به طور خودکا ر از طبقه‌بندی خارج شده و یا این که همه از آن آگاه بودند را به چالش بکشد.

او تحقیقات درباره رفتارش در روز‌های پایانی ریاست‌جمهوری و پس از خروج از کاخ سفید را بخشی از تعقیب توهمات طولانی‌مدت خواند و افزود هفت سال است این را تجربه کرده است.

در ماه اوت، وزارت دادگستری آمریکا گفت در حال تحقیق از ترامپ برای همراه بردن سوابق کاخ سفید است، زیرا بر این باور است که او به طور غیرقانونی اسنادی از جمله برخی شامل جمع‌آوری اطلاعات و منابع انسانی مخفی را در اختیار دارد.

تحقیقات بازرس ویژه «جک اسمیت» در وزارت دادگستری آمریکا همچنین شامل این موضوع است که آیا ترامپ یا همکاراش مانع تحقیقات وزارت دادگستری درباره نگه داشتن هزاران سند دولتی که ۳۰۰ مورد آن طبقه‌بندی شده بوده، شده‌اند.

اسمیت همچنین درباره تلاش‌ها برای معکوس کردن شکست ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ که به حمله مرگبار ششم ژانویه ۲۰۲۱ به کنگره آمریکا ختم شد، تحقیق می‌کند.

تحقیقات درباره ترامپ تنها مربوط به این پرونده‌ها نیست و او در چند پرونده دیگر از سوی نهاد‌های فدرال تحت تعقیب قرار دارد که می‌تواند بر نامزدی وی در انتخابات اثرگذار باشد. نشانه‌هایی که در روز‌های گذشته به دست آمده از خیز برخی جمهوری‌خواهان برای عبور از دونالد ترامپ حکایت دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
دیگر حوزه ها