shahrdarbashim.ir

کد خبر: ۴۷۴
با حذف نرگس میرنوراللهی و میرهاشم حسینی از رقابت‌های تکواندوی قهرمانی جهان، تعداد حذف شده‌های ایران در این رقابت‌ها به عدد ۱۱ رسید.
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۹ - ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
پ

به گزارش شهردار به نقل از ایسنا، در جریان ششمین روز از رقابت‌های تکواندوی قهرمانی جهان ۲۰۲۳ در باکو (پایتخت آذربایجان)، نرگس میرنوراللهی نماینده وزن ۶۲- کیلوگرم ایران در دور نخست مقابل مالسا مونتریو از پرتغال دو بر صفر (با نتایج ۷ بر یک و ۱۴ بر صفر) به برتری رسید. وی در دومین مبارزه نیز مقابل مریمی خلال از مراکش ۲ بر صفر (با نتایج ۸ بر یک و ۴ بر ۲) پیروز شد و به یک هشتم نهایی راه یافت، اما در این مرحله برابر سارا چاری دارنده مدال طلای جهان ۲۰۲۲ از بلژیک ۲ بر صفر (با نتایج ۶ بر ۲ و ۴ بر یک) شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت تا دهمین حذف شده تکواندوی ایران در این رقابت‌ها باشد.

اما در بخش مردان نیز میرهاشم حسینی نماینده وزن ۷۴- کیلوگرم مردان ایران در دور نخست مقابل ماکاروف از قرقیزستان ۲ بر صفر (با نتایج ۱۵ بر ۲ و ۱۲ بر صفر) به برتری رسید. وی در دومین مبارزه نیز مقابل جیلن لالون از هاییتی ۲ بر صفر (با نتایج ۱۳ بر ۳ و ۱۲ بر ۲) به برتری رسید و راهی یک هشتم نهایی شد، اما در این مرحله مقابل استفان تاووک دارنده مدال برنز جهان از صربستان ۲ بر یک شکست خورد و او نیز از دور رقابت‌ها حذف شد. حسینی در راند‌های اول و سوم به ترتیب با نتایج ۸ بر ۳ و ۱۱ بر ۱۰ شکست خورد و در راند دوم نیز با نتیجه ۱۲ بر ۱۰ به برتری رسید.

به این ترتیب در پایان ششمین روز از رقابت‌های تکواندوی قهرمانی جهان ۲۰۲۳ در باکو، متین رضایی و آرین سلیمی برای ایران صاحب مدال برنز شدند، اما یازده نماینده دیگر ایران به نام‌های مهدی حاجی موسایی در ۵۴-، علیرضا حسین‌پور در ۵۸-، فرزان عاشورزاده در ۶۳-، میرهاشم حسینی در ۷۴- و مهران برخورداری در ۸۰- کیلوگرم مردان و سعیده نصیری در ۴۶-، غزل سلطانی در ۴۹-، تینا مدانلو در ۵۷-، نرگس میرنوراللهی در ۶۲-، زینب اسماعیلی در ۶۷- و زهرا پوراسماعیل در وزن ۷۳- کیلوگرم زنان نیز از دور مسابقات حذف شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
دیگر حوزه ها