shahrdarbashim.ir

کد خبر: ۵۲۰
مشاور نخست وزیر عراق با بیان اینکه ۱.۵ میلیارد یورو از اموال بلوکه شدن ایران در دولت السودانی آزاد شده است، گفت که یک میلیارد یورو دیگر در حال آزاد شدن است.
تاریخ انتشار: ۲۲:۰۲ - ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
پ

به گزارش شهردار به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، ضیاء الناصری، مشاور نخست وزیر عراق امروز شنبه در توییتر خود نوشت: مجموع دارایی‌های ایران که عراق از زمان نخست وزیری محمد شیاع السودانی آزاد کرده حدود ۱.۵ میلیارد یورو است، به علاوه یک میلیارد یورو که در حال آزاد شدن است.

وی ادامه داد: در مقابل، همزمان با برنامه‌های جدید عراق در گرایش به سرمایه‌گذاری در انرژی پاک و استفاده از گاز عراق، مردم این کشور شاهد بهبود تدریجی در حوزه برق خواهند بود.

یحیی آل‌اسحاق، رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق امروز شنبه از آزادسازی بخشی از طلب ایران در عراق خبر داد.

آل اسحاق گفته است که مقداری از منابع بلوکه شده ایران در عراق برای نیاز‌های حجاج تخصیص یافته است و بخشی از پول‌ها نیز برای تامین کالا‌های اساسی پرداخت شد.

احمد الصحاف، سخنگوی وزارت خارجه عراق هم امروز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که فواد حسین وزیر امور خارجه کشورش به نتایج پیشرفته‌ای در خصوص مسائل مالی بین عراق و ایران دست یافته است.

وی افزود: وزیر امور خارجه عراق در جریان کنفرانس بین المللی مبارزه با تروریسم که در ریاض برگزار شد، گفت‌و‌گوی هدفمندی را با همتای آمریکایی خود رهبری کرد که منجر به ترتیبات اساسی در خصوص مسائل مالی بین عراق و ایران شد.

الصحاف گفت که وزیر امور خارجه عراق به همین منظور با همتای عمانی خود نیز هماهنگی و گفت‌گو‌های مستمری در سطح عالی انجام داد.

طی هفته‌های گذشته توافقات بین المللی و مالی زیادی میان ایران و کشور‌های منطقه انجام شده است که آزادشدن بخشی از منابع بلوکه شده ایران، جزئی از این توافقات است، طلب ایران از عراق حدود ۷ میلیارد دلار است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
دیگر حوزه ها